Elite Fitness & Wellness

Wellness

Vodní program

Vodní program

Bazén se slanou vodou a protiproudem
Náš unikátní bazén je vybaven speciální technologií dosolování vody, což zajišťuje její biologickou čistotu bez použití dalších chemických prostředků (např. chlóru). Mírně slaná voda (cca 0,5 %) má působením mořské soli i antiseptické účinky a působí blahodárně i na pokožku těla a zjemňuje ji. Celkové rozměry našeho bazénu jsou rozměry 7 × 4 m.

Whirlpool
Vaše tělo vyžaduje celkové zklidnění a relaxační chvilku při které nebudete myslet na nic jiného než na sebe? Ponořte se do teplé, zklidňující vody, která Vás bude cíleně masírovat přesně do partií, kde to nejvíce potřebujete. Budete se cítit svěží, vitální a připraveni pustit se do nového dne s energií a optimismem, kterým Vás naplní naše oáza klidu formou příjemného vířivého bazénku s masážními proudy.

Parní kabina
Parní koupel má prastarou historii, již staří Řekové ji znali a u Římanů to byla součást lázeňské kultury. I dnes se setkáváme s touto formou koupele v její původní podobě. Je to zdravá a příjemná potní lázeň, podobná sauně, ale se zcela jiným klimatem - ne tak horká a mnohem vlhčí. A přesto se může svým účinkem rovnat sauně. Pro mnohé vyhovují právě nízké teploty koupele mezi 43 a 46 °C a relativní vlhkost vzduchu až 100 % jako ideální pro uvolnění. Zvláště zdravá je horká pára při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích Pro mnohé vyhovují právě nízké teploty koupele mezi 43 a 46 °C a vlhkost vzduchu až 100 % jako ideální pro uvolnění. I ten, komu záleží na zdravé pokožce, dovede ocenit vlhké teplo parní koupele. Podporuje lepší prokrvení, čistí a oživuje pokožku.

Masáže

Masáže

Sportovně regenerační
Sportovní masáž je zaměřena na fyzické tělo a jeho pohybový aparát. Účinně pomáhá k rychlé úlevě od spasmů, namožených svalů a k uvolnění kůže. Stimuluje lokální lymfatické dráhy, prokrvuje pokožku, odplavuje odpadní látky a kyselinu mléčnou ze svalů, prohřívá a tonifikuje svaly, mírní bolesti, celkově regeneruje a detoxikuje organismus.

Relaxační masáž
Relaxační masáž využívá pomalých, velkoplošných a jemných hmatů, které navodí hluboký relaxační stav a prožitek.

Reflexologie nohou
Reflexologie nohy je účinná forma terapeutické masáže plosky chodidla, kde se zrcadlí stav našeho těla. Místa, orgány, které nejsou v rovnováze, reagují citlivě na dotek. Stlačování a hlazení jednotlivých bodů vyvažuje energetickou rovnováhu vnitřních orgánů, ulevuje od bolesti, nahromaděného napětí, rozproudí tok energie v těle a celkově přináší pocit uvolnění.

Indická masáž hlavy
Indická masáž hlavy přináší hlubokou relaxaci, psychickou úlevu, uvolnění od stresu a napětí. Tato masáž působí jako opravdový lék na bolesti hlavy, napětí ve svalech krku a ramen.

Lymfatická masáž (ruční)
Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfomasáž je jemná technika, která pomáhá rozproudit mízní systém, podporuje tok lymfy. Dochází k odstraňování škodlivin – detoxikaci, napomáhá regeneraci organismu, zmírňuje otoky, celulitu.

Galvanizace
Galvanizace je profesionální lázeňská procedura s maximálním liftingovým účinkem. Po ošetření, které je vhodné celoročně, je pleť ihned vypnutá a omlazená. Patentovaná a unikátní technologie age LOC gelů brání působení enzymu ARNOX, který likviduje kolagenová a elastinová vlákna. Galvanický proud ve spojení s age LOC gely efektivně omlazují pleť bez podstoupení chirurgického zákroku. Vyhlazuje vrásky, zpevňuje kontury obličeje, redukuje podbradek, mírní otoky a tmavé kruhy pod očima, hloubkově čistí, regeneruje a revitalizuje pokožku. Stahuje rozšířené póry a zprůchodňuje je, aktivuje lymfu a štěpení buněk, rychle zhojí pleť např. po akné, redukuje povislou kůži na pažích, celulitu, atd..

Orientální medová masáž
Zábalová technika s relaxační masáží, jež využívá k očistě těla a zábalu tradiční medové mýdlo z Orientu, které obohacuje pokožku o všechny důležité látky obsažené v medu. Pokožka se stává vláčnou a hebkou. Zajišťuje okamžitou regeneraci kůže. Sílu medu znali již v Egyptě (i samotná Kleopatra), léčili jím veškeré kožní onemocnění i rány. Med pokožku neuvěřitelně zvláční a bude sametově hebká. Toto tradiční mýdlo je vytvořeno na základě tisíciletých receptur z orientu.

Orientální terapie pro očistu těla
Využití orientálních mýdel specifického složení – zelený balzám, ten spočívá v kombinaci éterického oleje citronu a zmýdelněného olivového oleje. V orientu je používán jako počáteční fáze čištění pleti a těla a to i u nejmenších dětí. Pokožka zůstává nádherně vyhlazená a vypnutá.
Nebo očista jedinečnou speciální směsí černého marockého jílu, oliv a eukalyptu, která Vám zaručí nádhernou pokožku. Vyhlazuje pokožku s celulitou a striemi. Následuje relaxační masáž.

Sauna

Sauna

Finská sauna
Vysoká teplota v prostoru sauny zklidňuje nervy a svalstvo, a podporuje tvorbu ochranných látek proti nákazám. Srdce bije sice poněkud rychleji, ale rozšířením cév v kůži je toto zrychlení zmenšováno a vyšší krevní tlak stabilizován. Ve fázi ochlazování se sníží tělesné teploty na výchozí hodnoty. Tím se pravidelně cvičí podkožní cévy a kožní buňky jsou povzbuzovány k regeneraci. Kosmetický účinek sauny je vidět a cítit. Lepší pročištění pórů není možné. Silné a účinné prokrvení kůže ji zpevňuje, napíná a odstraňuje nečistoty.

Infrasauna

Infrasauna

Teplota do 50 °C. Infračervený thermální systém spaluje 600 a více kcal za 30 minut.

  • vhodné pro osoby léčící se s tlakem
  • snižuje stuhlost a bolestivost kloubů zad a končetin
  • snižuje svalové napětí
  • zmírňuje bolest
  • zvyšuje cirkulaci krve
  • posiluje imunitní systém
  • pozitivně působí na pleť
  • působí proti celulitidě
  • odstraňuje stres
  • detoxikuje organismus